Jak prowadzić sportowy tryb życia?

Jeżeli chcemy – 1/3 sukcesu jest za nami!

Przede wszystkim trzeba chcieć! To najważniejsze – jeżeli czegoś pragniemy, ale tak naprawdę pragniemy, to prędzej czy później osiągniemy zamierzony efekt. W przypadku chęci prowadzenia sportowego trybu życia, tak naprawdę nie jest powiedziane, że musimy czekać bardzo długo na efekt. To znaczy, nie będziemy mieli od razu sportowej sylwetki, lata zaniedbań zrobiły jednak swoje, ale jakby nie patrzeć będziemy mogli bez najmniejszego problemu zmienić, z tygodnia na tydzień, swoje przyzwyczajenia. Chociażby już jutro możemy dołączyć do grona osób, które prowadzą tryb życia na odpowiednim poziomie. Co trzeba w takim razie zrobić, aby zasłużyć na miano osoby, która prowadzi sportowy tryb życia?

Regularność i cierpliwość

Przede wszystkim trzeba regularnie uprawiać sport. Skoro nie jesteśmy sportowcami, którzy zarabiają na chleb uprawiając sport, to chyba czymś oczywistym jest to, że nie możemy poświęcić całego życia na aktywność sportową. Ale zapewne znajdziemy kilka godzin w tygodniu na różnego rodzaju aktywności sportowe? Naprawdę nie wydaje się, aby to miał być jakiś specjalnie wielki problem. Generalnie jest tak, że brak czasu to tylko wymówka – zapewne bardzo dużo wolnego czasu spędzamy na bezproduktywne siedzenie przed komputerem albo telewizorem. No właśnie – gdy oglądamy TV, to przecież równie dobrze możemy ćwiczyć. Nie wydaje się, aby znalezienie czasu na sport miało stanowić problem. Nie jesteśmy zapewne najbardziej zabieganymi ludźmi na świecie!

Odpowiednia dieta – ostatni czynnik

Ciężko nie wspomnieć również o prawidłowej diecie. Pod żadnym pozorem nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, w której będziemy jedli same niezdrowe rzeczy. To dzisiaj prawdziwa plaga – chemiczna żywność, fast foody, energetyki. Nikt nie twierdzi, że musimy zmienić wszystkie swoje nawyki żywieniowe, zresztą nie ma na świecie człowieka, który odżywiałby się w całkowicie prawidłowy sposób. Ale jednak warto przynajmniej postarać się zadbać o to, aby jeść w odpowiednim stylu. To naprawdę nic wielkiego. Poradzimy sobie…

Comments are closed, but you can leave a trackback: Trackback URL.